Bagmag

Bagmag je magazín, kde najdete praktické informace k našim módním doplňkům, ale i k dalším módním trendům. Praktické rady Vám budeme přinášet každý týden. Kromě toho zde můžete najít i módní a osobní blog zakladatelů Bagisimo.cz. Osobní postřehy z práce v módním průmyslu a obchodu jako takovém v syrovém podání.

 

 

Připraveni na dovolenou?

Ženy a kabelky zkrátka patří k sobě.. Po jaké kabelce či tašce sáhnout během pobytu u moře či návštěvy bazénu? To se dozvíte v následujícím článku. Léto již doslova naplno propuklo a k němu neodmyslitelně patří plážová taška, která je nepostradatelným doplňkem, jež nemusí plnit pouze funkci praktickou, ale může se stát skvělým designovým kouskem. 

NEKONEČNÉ MOŽNOSTI

Současný trh nabízí nepřeberné množství plážových tašek nejrůznějších barev, velikostí a tvarů. Široké je také cenové rozpětí, za které lze plážovou tašku pořídit. Jelikož je plážová taška kouskem, který během letních dovolených dostává dost zabrat, je lepší na plážové tašce nešetřit a pořídit si nějakou opravdu kvalitní. Vyšší cena samozřejmě automaticky nemusí znamenat kvalitní zboží. Pokud však hledáte plážovou tašku, kterou budete využívat více sezon po sobě, rozhodně se nebojte trochu připlatit. 

VELIKOST

Základním předpokladem užitečnosti moderní plážové kabely je dostatek prostoru uvnitř. To proto, aby si do nich ženy mohly uložit vše, co se jinak ukládá do menších kabelek, tedy například kosmetiku a hygienické pomůcky, ale také nejrůznější plážové potřeby. Dámy si velmi rády volí dostatečně velké plážové tašky, do kterých se vejde třeba i osuška a deka.

Velikost plážové tašky bývá při jejím výběru rozhodující. Záleží pouze na vás, kolik věcí máte v plánu v tašce nosit a k jakým příležitostem. Jinak velká taška se bude hodit čtyřčlenné rodině při celodenním pobytu na pláži a po jiné tašce sáhne dvojice na krátkou návštěvu bazénu. Jasné je však to, že plážová taška by měla být vždy dostatečně prostorná. Ručníky, opalovací krémy, svačina, pití, knížky či hračky zkrátka zaberou nemálo místa. 

MATERIÁLY

Materiály plážových tašek by měly být dostatečně rezistentní, aby dokázaly odolávat náročným slunečným podmínkám. Rovněž by měly dobře odolávat vlhkosti, pro tento účel se používají speciální umělé materiály, kůže či specifické povrchové úpravy, jako je pogumování. Plážové tašky mohou být kožené, proutěné, textilní, pogumované nebo třeba s potiskem. U nás v bagisimu nabízíme širokou škálu od značek Rains, Herschel nebo Brakeburn. Za nás je nejprodávanější v letních měsících konkrétně model Brakeburn Shell Beach Bag, která si svým designem přímo říká o výlet do zahraničí a nyní ji můžete ulovit s 15%ní slevou! Svou prostorností a praktičností neurazí ani model Brakeburn Birch Tote Bag - Navy, kterou můžete doplnit dámskou kosmetickou taškou Brakeburn Birch Large Wash Bag - Navy, která je ve stejném designu a mít tak dokonalou sadu! Taštička je ideální pro uskladnění opalovacích krémů, telefonu či dalších drobností, které žena bezpochyb potřebuje!

Že by plážová taška měla být dostatečně kvalitní jsme již zmiňovali. Unést tolik potřebných věcí a vydržet nápor slané či chlorované vody, písku a slunečních paprsků, není jen tak. Precizní propracování plážové tašky a použití kvalitních materiálů je tedy velmi důležité. Pokud si ovšem plánujete pořídit plážovou tašku pouze na jednu sezonu, není třeba se kvalitou příliš zaobírat. Pouze dejte pozor, aby ucho plážové tašky bylo dostatečně pevné. U mnoha plážových tašek se ucho utrhne již po několika použití. 

Máte-li v plánu nosit v plážové tašce kromě ručníků a opalovacích krému i cennější věci, jako například klíče, peníze, doklady či mobilní telefon, je dobré hledat plážovou tašku s vnitřní kapsičkou. Ta rozhodně neuchrání cenné věci od případné krádeže, pokud necháte tašku stát volně na pláži, ale rozhodně je tak menší šance, že byste klíče či peníze někde vytratili. 

 

TAK JAKOU TAŠKU ZVOLÍTE VY? :)

ZPÁTKY DO ŠKOLY!

Školáci a studenti se vracejí do škol a to znamená stylový a hlavně funkční batoh! Co by měl správný školní batoh splňovat? to se dozvíte v našem článku. :)

POLSTROVANÁ ZÁDA

V první řadě by měl být batoh vybaven polstrovanými zády a nastavitelnými popruhy. Turistické batohy, které většinou nemají potřebnou oporu, z výběru rovnou vyřaďte. Pro školáky a studenty jsou ideální pouze speciální školní nebo studentské batohy. Takové, které mají pevná, anatomicky tvarovaná záda a polstrované popruhy. Popruhy navíc musejí být nastavitelné, aby bylo možné váhu rovnoměrně rozložit.

VYZTUŽENÁ KAPSA NA NOTEBOOK

Pro studenta v dnešní době je notebook naprostá nezbytnost a proto by měl mít v batohu své vlastní místo. Vyztužená kapsa notebook chrání před zničením a tlumí nárazy. Tuto výbavu nabízí např. Herschel nebo Ucon acrobatics. 

DOBŘE ČLENITÝ VNITŘEK

Školní i studentský batoh by měl mít dostatek úložného prostoru. Výhodou je pevné nepropustné dno, kapsa na láhev s pitím, dostatečně široké držadlo pro pohodlné přenášení batohu v ruce a prostor pro jmenovku. Tyto prvky výrazně zlepšují použitelnost a funkčnost batohu.

VODOODPUDIVÝ MATERIÁL

Batoh by měl být vyroben z takového materiálu, aby odpuzoval vodu, ale třeba i prach, kterého je ve škole někdy docela požehnaně. Tuto ochrannou funkci rovněž nabízí batohy značky Ucon Acrobatics. Velmi oblíbeným modelem do školy je Karlo Original. Batoh by taktéž měl mít co nejmenší hmotnost, proto se snažte vybrat co nejlehčí model.

REFLEXNÍ PRVKY

Myslete na to, že za tmy vidí řidič chodce s reflexními doplňky na 10násobně delší vzdálenost než bez nich. Vhodné jsou proto výrazné barvy nebo reflexní plochy. Díky nim budete mít jistotu, že je školák dobře vidět i za zhoršených světelných podmínek.

HLAVNĚ DESIGN!!!

Design je často to první, o co se lidé, kteří řeší, jak vybrat školní batoh, zajímají. Styl a provedení jsou samozřejmě důležité. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem podle našich zkušeností se nejpozději za rok okouká. Školní batoh je produkt, který Vaše dítě bude používat téměř denně. Proto mu i kvalitní a atraktivní design musí přinášet radost.

KARLO UCON ACROBATICS

Pro vysokoškoláky tu na první školní den, ale i všechny následující, máme Karlo od značky Ucon Acrobatics. Co na něm oceníte je jeho variabilita v objemu. Díky roll-up systému jednoduše vyrolujete nebo srolujete límeček a máte objem batohu podle svých potřeb. Nadčasový design batohu pomůže zapadnout mezi spolužáky a neutrální barvy ho sladí se zbytkem tvého outfitu. Kapsa na notobook s dalšími kapsičkami jsou samozřejmostí.

Jak vybrat správnou tašku přes rameno?

Pánská taška je již zcela běžnou součástí pánského šatníku. Skvěle doplní outfit muže, ale má také mnoho funkčních vlastností a nabízí všestranné využití. Jak se ale v široké nabídce pánských tašek vyznat a vybrat tu správnou? Taška přes rameno zdaleka nekončí brašnou na váš notebook. Její využití je daleko širší. Pojďme si společně o nich něco říct. 

Taška přes rameno má celou řadu využití, což je jejím velkou výhodou. Svou pracovní tašku na laptop využijete na schůzku do kavárny, běžně do práce i na pochůzky městem. Jiné tašky přes rameno zase najdou využití pro sport a cestování. Často to lze zkombinovat a nemusíte tak kupovat vícero druhů brašen.

Během výběru se zaměřte na pohodlí, které vám bude moci taška nabídnout. Hlavním prvkem jsou ramenní popruhy a ucha tašky. Popruhy by měly být dostatečně široké, aby se vám nezařezávaly do ramene. Samozřejmostí je pak nastavitelnost jejich délky pro pohodlné nošení. Ucho tašky by mělo být vyrobené z příjemného neklouzavého materiálu.

Také nezapomeňte na kování, zahrnující zipy, zámečky a spony. U kvalitních a ověřených značek jako např. Sammons nebo Herscel máte jistotu pečlivého provedení. Pozornost zaměřte též na materiál podšívky. Pánská taška by pro vás měla být především komfortní a stát se bezpečným úkrytem pro vaše věci.

Dalším neméně důležitým prvkem, na který byste měli klást důraz při výběru tašky, je váš styl oblékání. Tašku je tedy vhodné vybírat podle barvy oblečení. Pro příklad, pokud nosíte černé oblečení, černá saka či kalhoty, volte spíš černé pánské tašky nebo tašky tmavších barev. K modrým oblekům či džínům se naopak hodí hnědé kožené tašky. Také dodržujte pravidlo, že taška by měla mít stejnou barvu jako obuv.

Pánská crossbody taška

Crossbody tašku nosíte přes tělo, respektive šikmo přes rameno. Takové tašky jsou velmi pohodlné a praktické. Můžete je naplnit i těžším obsahem a budou se vám pohodlně nosit. Podstatná je velikost tašky, nosnost, délka a také kvalita ramenního popruhu. Ramenní popruh by měl být široký, aby zajistil pohodlné nošení, a také by měl být dostatečně dlouhý, abyste mohli tašku přehodit křížem přes tělo. Z našeho eshopu vám nabízíme celou škálu značek jako Herschel, Quiksilver a Rains. Díky tomu muži nebudou lovit drobnosti a doklady po kapsách. Taška pomáhá udržovat pořádek a systém, zejména pokud má dobrý vnitřní organizér.

A na co myslet při výběru tašky?

V první řadě je dobré si říct, k čemu budete tašku potřebovat, na jakou příležitost ji budete nosit. Hledáš elegantní aktovku do práce, pohodlnou brašnu na notebook do školy nebo dámskou tašku na pochůzky městem?

Na velikosti záleží

Je jasné, že objem brašny se odvíjí od již zmiňovaného účelu. Na týdenní cestování si pravděpodobně vezmeš 40 litrovou tašku, zatímco do práce ti postačí taška s kapsou na notebook a cennosti, tj. cca do 10 až 15 litrů objemu.

Materiál a kvalita

Když znáte účel a objem svého kousku, zaměřte se na materiál, ze kterého chcete mít tašku ušitou. Toužíš po pravé kůži, nebo sáhneš spíše po eko umělé kůži? Ostatně se jedná o nejčastěji využívaný materiál na trhu vzhledem k praktičnosti a nízkým nárokům na péči o tuto kůži. Nevadí ji totiž ani namoknutí. V neposlední řadě je cenově dostupná téměř pro každého.

Nastavitelný popruh

Je dobré si ověřit, zda má taška velikostně nastavitelný popruh a zda-li je polstrovaný. Některé tašky mají tento popruh odnímatelný a můžeš ji pak nosit v ruce za ucho, jako například Rains Weekend Bag.

Detaily

Jsou to právě takové detaily, jako je řešení zapínání na tašce, reflexní prvky nebo integrovaná pláštěnka, co dělá tašku taškou.

V dnešní době je spousta možností vybrat si zapínání, které vám bude nejvíc vyhovovat. Ať už magnetky, řemínky či cvočky. Integrovaná pláštěnka je fajn, tedy pokud jste si nevybrali tašku od značky Rains, která je sama o sobě pláštěnkou. :)

 

 

 

DOVOLENÁ .. kufr VS cestovní taška

To je otázka do pranice. Vyplatí se vám cestovat pohodlněji s taškou nebo běžným cestovním kufrem? Pojďme si říct pro a proti. Cestovních kufrů dnes existuje celá řada, ať už jde o již zmíněné skořepinové kufry či odlehčené látkové varianty, s kolečkama i bez koleček. Za nás z bagisima má jeden nedostatek. U kufru je absence jakéhokoli popruhu. Kufr má buď madlo nebo vysouvací držák, pokud mluvíme o kufru na kolečkách, ale i kdybyste sebevíc chtěli, na záda si ho prostě nehodíte.. 

Proto se v dnešním článku zaměříme na cestovní tašky a dáme vám super tip, jaký zvolit ten nejlepší. :)
Co všechno by ale měla taková cestovní taška obsahovat a splňovat? I cestovní tašky se dnes dají sehnat s kolečkama, je to však must have pro pohodlné cestování? S kolečkama bude manipulace s vaším zavazadlem bezproblémová, pokud si tašku ale budete chtít vzít na záda, mohla by vás kolečka tlačit a pěkně znepříjemnit začátek dovolené. Další nevýhodou je to, že kolečka dost ovlivní rozměr tašky. Obyčejnou tašku jednoduše "smrsknete" a máte vyhráno!

Jak už jsme se dříve zmínili, cestovní tašky mají oproti kufru velkou přednost, a to popruhy. Máte mnohem více variant, na jaký způsob tašku ponesete. Na zádech? V ruce? Pokud je taška těžší, jednoduše ji chytnete s kamarádem každý za jedno ucho a je to! Spousty cestovních tašek má již variabilní popruhy, a tak je cestování o to pohodlnější. 

Dalším kritériem je vnitřní členitost, což není výsadou každého kufru. Na trhu je mnoho tašek, které jsou rozdělené na více částí, a tak se vám nemůže stát, že se vaše špinavé prádlo smíchá s tím čistým. Dále jistě oceníte oddělenou kosmetiku, obuv a další věci. Rovněž jsou důležité boční kapsy na drobnosti. Každý jsme alespoň jednou v životě zažil tu nepříjemnou zkušenost, že se snažíte najít peněženku uprostřed haldy věcí a takový cestovní pas vytahujete a znovu uklízíte několikrát. 

Takovým příjemným bonusem je nepromokavý materiál, ze kterého je samotná taška vyrobena. Nejlépe je se dívat po polyuretanu či polyesteru. Tento typ materiálu najdete například u známé značky Rains. Jak už samotný název napovídá, na nepromokavost je tato značka expert.

Posledním důležitým aspektem při výběru cestovní tašky je zcela jistě její rozměr. Na týdenní dovolenou pojedete s jiným zavazadlem, než když kdybyste šli na trénink. Ano, spousta lidí využívá cestovní tašku jako sportovní. Dobrou zpávou je, že cestovní tašku nemusíte nikdy naplnit celou, jednoduše se smrskne, což se vám u klasického kufru nestane. 

Ale jakého favorita vybrat...?

Za nás je top taška Rains Weekend bag. Jak už název napovídá, s taškou na víkendových výletem neuděláte chybu. Díky jeho velkému objemu (44 litrů) s ní můžete odjet i na týdenní dovolenou. Taška má popruhy, takže si ji lehce hodíte na rameno či záda a můžete vyrazit. Jeho nepromokaý kabátek vás nikdy nenechá ve štychu při nepřízni počasí. No a jako bonus máte multifunkční a designovou tašku, se kterou se v davu neztratíte. Tak kam to bude? :)

 

Zrození značky Ucon Acrobatics ve starém chlívě??

Tato mladá značka, která vznikla v Berlíně v roce 2001 vás jistě zaujme již na první pohled. Jak tato značka vznikla? Vše začalo partou lidí, kteří sdíleli stejný životní styl, což byl smysl pro kreativitu, tvořivost a inovativní smýšlení. Hlavními zakladateli byli Jochen Smudy a Martin Fussenegger a díky svému odhodlání objevili starou stodolu nedaleko Berlína a přeměnili ji na ateliér, kde se začly rodit všechny ty nápady

Produkty značky Ucon Acrobatics se vyznačují svou nadčasovostí, minimalistickým vzhledem a sladěním praktického života se současným životním stylem. Ucon Acrobatics se snaží vytvořit perfektní produkt, ale co je „perfektní“? Pro nás je to zábavný produkt, který vám usnadní každodenní život a zároveň vypadá úžasně. Ucon Acrobatics je značka pro dnešní kreativní duše, které sdílejí vášeň pro minimalismus, inovace a funkčnost.

Ucon Acrobatics a jejich filozofie


Jejich zdroj inspirace jsou maličkosti, které by ostatním mohly chybět. 
Od ostatních značek se odlišují smyslem pro detail, autentickými tvary a jejich schopnost být vždy o krok napřed. I proto zastávají motto: “Denní úkoly jsou dobrodružství, nikoli problémy, které musíme řešit.” Toto je Ucon Acrobatics. Abychom ale jen nemluvili, pojďme se blíže podívat na pár kousků, které vznikly v oné stodole u Berlína.

UCON ACROBATICS ALAN

Díky rolovacímu systému u tohoto batohu snadno zvětšíte jeho velikost. Jeho kabátek je vyrobený z recyklovaného polyesteru z PET lahví bez ftalátů s povrchem odolným proti vodě. Směle unese tvůj až 15'' notebook a díky vnitřnímu uspořádání, zahrnující držák na láhve, pásek na klíče a menší vnitřní kapse, budete mít ve věcech vždy pořádek. Rychlý přístup do hlavního prostoru zaručuje boční zip. Tohoto krasavce Ucon Acrobatics Alan v krásné olivové barvě najdeš v naší nabídce batohů.

UCON ACROBATICS HAJO

Ucon Hajo je minimalistický, ale nepřehlédnutelný kousek. U nás na bagisimo ho najdete hned v několika barvách. Tento městský batoh s rolovacím límečkem, který vám zajistí nastavitelný objem batohu, je navíc voděodolný. Chrání tak vaše cennosti i notebook před provlhnutím. Pokud vám záleží na přírodě, vaše srdce u tohoto modelu zaplesá - při jeho výrobě se myslelo na udržitelnost přírody, a tak jeho materiál neobsahuje zdraví škodlivé ftaláty.

UCON ACROBATICS KARLO

Podobně jako předchozí modely i on odpuzuje vodu. A stejně jako u nich můžete změnit jeho velikost. I on ochrání váš laptop před pádem díky své vyztužené kapse, kterou má ušitou až na 15'' kousek. S polstrovanými popruhy a vyztuženou zadní stranou, vás vaše záda z nošení batohu rozhodně bolet nebudou. V našem e-shopu nabízíme Ucon Acrobatics Karlo v několika barevných variantách.

RAINS BACKPACK a jeho malá verze

Co si představíte pod slovem "déšť"? Troufám si tvrdit, že ve spoustě z vás vyvolá spíše negativní a nepříjemné emoce. S batohy od skandinávské značky Rains budete brát deštivé počasí jako příležitost, nikoli překážku. 

Pro ty, kteří ještě neslyšeli o značce Rains (Jak je to vůbec možné?), byla založena teprve v roce 2012 a tehdy přišla na trh pouze s jedním produktem - pončem do deště. Stala se ale natolik oblíbenou značkou, že o rok později již začala pracovat na dalších projektech a do své výroby zařadila batohy a tašky

Čistota, elegance a minimalismus - to vše je značka Rains. Jeho čisté linie, jednoduchý tvar a materiál z něho dělá naprosto ikonický kousek, který by neměl chybět v žádném šatníku. Je ideálním pomocníkem do práce i do školy. Svým vzhledem se hodí jak k elegantním šatům, obleku, ale i k obyčejným džínům. Zkrátka žádná volba nebude špatná

A teď přijde to nejůžasnější. Nejen, že je naprosto perfektní, ale hlavní funkcí batohu je jeho nepromokavost. Značka Rains navrhla batohy s ohledem na módní trendy a především funkčnost za deště. Výrobky jsou šité z lehké, ale silné polyesterové tkaniny. Ta je na povrchu opatřena pružným polyuretanovým povlakem. Látka je spojena ultrazvukovým svařováním, což zajišťuje její kvalitu  nepromokavost.

Ani kování, zipy a ozdoby se nemusí bát deště. Jako všechno ostatní jsou navržené a vyrobené z materiálu vhodného do mokrých podmínek. Protože o kvalitu tady jde především, jsou výrobky neustále testovány. Oblíbíte si ho i pro jeho jednoduché a praktické zapínání na klip. Díky jeho objemu do něj hravě uložíte notebook o velikosti 13'' spolu s dalšími dokumenty. Na zádech má rafinovaně skrytou kapsu, která je vhodná pro uschování peněženky či telefonu a jsou tak v bezpečí před různými zloději a kapsáři.

Jeho menší verzí je Rains backpack mini. Nenechte se však mýlit jeho velikostí. I on pojme stejně velký notebook a jeho povrch je též odolný vůči vodě. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Pouze v jejich velikosti, ale kvality jsou zachovány! Oba dva patří mezi designové kousky ve světě batohů. 

A jaké barevné varianty by vás bavili nejvíc? Šedá klasika? Odvážná červená? Hravá modrá nebo veselá žlutá? Je to jen na vás! Rains backpack mini nabízí i velmi známou a oblíbenou holografickou černou či béžovou. Na našem e-shopu najdete i metalickou šedou. Věřím, že si najdete tu svou. <3

LITTTLE AMERICA.. Pro ty, kteří si přejí něco VÍC!

VŠEMI MILOVÁN

Že je vám tento batoh povědomý? Aby ne! Little America je jedním z nejoblíbenějších batohů od značky Herschel Supply. Tato značka byla založena dvěma bratry, jejichž cílem bylo vytvořit nadčasový produkt s ohledem na detail. Značku pojmenovali podle městečka, kde vyrostly a dnes jsou jejich batohy ikonickým doplňkem, který si kupují lidé po celém světě. Jak je na první pohled vidět, byly inspirovány klasickými turistickými batohy, a tak jejich všestrannost využijete do práce i na cestování. Zkrátka Little America je jasnou volbou pro každodenní nošení. Proč je ale tak oblíbený?

ACH! TA RAFINOVANOST

Přesto, že má batoh některé vintage prvky, působí stylově a moderně. Řemínky, které vás mohou na první pohled odradit svým složitým zapínáním, ve skutečnosti drží na silný magnet a působí čistě jako stylová dekorace. Další předností batohu Herschel je jeho promyšlené zapínání hlavní kapsy. Není na zip, jak to bývá u většiny batohů, ale zavírá se pojízdným jezdcem. U nás v bagisimo si ho můžete pořídit hned ve dvou velikostech, což jistě ocení malí i velcí. Kromě objemu batohu se nic nemění, takže váš oblíbený design zůstává stejný.

JAK HO VYUŽIJETE?

Batoh je vybaven vnější kapsou v přední části, kterou by každý správný batoh měl mít. Bývá to zpravidla nejpoužívanější část, odkud často vytahujete telefon, peněženku nebo klíče. V hlavní kapse je dostatečný prostor na vše, co potřebujete a nechybí ani plyšová přihrádka na notebook. Pokud ho pořídíte jako školní batoh, spolehlivě do něj uložíte veškeré sešity, penál, láhev na pití, svačinový box, který u nás také můžete pořídit, ale klidně i mikinu či svetr. Jestli ho plánujete nosit do práce a jste navíc sportovně založený, v pohodě do něj uložíte pracovní věci jako notebook, diář, oběd s pitím a navíc věci na cvičení. Batoh Little America si s tím hravě poradí. V případě, že se chystáte někam na výlet s přespáním, je tento batoh tím nejlepším společníkem. Snadno do něj uložíte oblečení, boty, foťák, pití a hygienickou taštičku. Bagisimo nabízí i taštičky od Herschel v krásných barvách a minimalistickém provedení, tak neváhejte a buďte sladění! Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Little America poslouží i jako příruční zavazadlo do letadla, kam umístíte vše, co během letu budete potřebovat.

NUMBER 1 ZA KAŽDÉ SITUACE!

Jestli je batoh určený jen pro muže? Ani náhodou! Batohy může nosit úplně každý! Není divu, že je Little America nejoblíbenější. Je stylový, jednoduše se s ním zachází a je opravdu prostorný. Ještě nevíte, co pod stromeček? S batohem od Herschel zazáříte ve škole, v práci, ale i při toulkách v přírodě. Díky obrovskému výběru barev u nás v bagisimo nebylo sladění s oufitem nikdy jednodušší. 

VEGANSKÝ BATOH JAKO MÓDNÍ DOPLNĚK..?

PROČ PRÁVĚ ROKA LONDON? 
Pojďmě si říci, že když nás zastihne silný déšť a naše věci, které jsme měly schované v batohu, jsou rázem promočené, není to zrovna příjemné. S batohy Roka London se vám to již nestane! Zakladatelé Emma ROsenberg a Brett KAtz se rozhodli společně navrhnout takový batoh, aby splňoval dvě základní podmínky – a sice aby byl nejen funkčním doplňkem každého člověka, ale také vkusným a stylovým kouskem, který si vezmete do práce, na výlet nebo na krátkou dovolenou.

Batohy Roka zaujmou svou neotřelou vizáží a praktičností. Díky svému vzhledu a vlastnostmi si ho zamilujete i vy! Batohy byly navrženy tak, aby splňovaly potřeby každého zákazníka a odpovídaly tak jeho vlastnímu osobnímu stylu nehledě na věk, pohlaví, sezónu nebo dobrodružství! Svým unisex vzhledem si vyberou pánové, dámy, teenageři i děti.

Ano, čtete dobře. Využijete ho opravdu ve všech oblastí života, ať už jste podnikatel, student, senior nebo dokonce máma na mateřské! Roka se hodí opravdu ke všem! Vyberte si tu svou!

S LÁSKOU K PŘÍRODĚ
Batohy Roka si zaslouží svůj obdiv také z toho důvodu, že jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí, takže plasty, které člověk běžně vyhodí jako odpad, se znovu zpracují. Jsou veganské, takže i milovnící zvířat si jistě najdou svého favorita. Takže nejen, že podpoříte značku, která je přátelská a šetrná k přírodě i zvířatům, ale budete se pyšnit stylovým kouskem, který vám bude každý závidět! To vše vám nabízí náš e-shop bagisimo.


STYL A PRAKTIČNOST
Vybírat můžete ze široké škály barev jako např. modrá, červená, zelená, oranžová a další. Jaká je ta vaše? Jistě vás nadchne nejen odolnost vůči špatnému počasí, neboť je batoh navržen z pečlivě vybraných materiálů, ale překvapí vás především jeho lehkost.

Batoh Roka London je natolik všestranný, že vypadá skvěle k džínům, ale svým odvážným designem se hodí i k šatům a teniskám. S jeho nestárnoucím stylem nešlápnete vedle. A jaký outfit zvolíte vy? Modní, funkční, odolný a veganský. To je batoh, který hledáte.

KRÁSA 2V1
Můžete ho nosit na dva způsoby, na zádech jako klasický batoh, nebo jednoduše v ruce jako tašku. No není to praktické?

NOVÉ A NOVÉ KOUSKY
Bojíte se, že je batoh moc malý a tudíž vám nebude sedět? Naše batohy Roka London máme hned ve dvou velikostech, vyberte si pro vás ten nejlepší! Roka London je stále rostoucí a rozšiřující se značka, takže se můžete těšit na nové kolekce, styly a barvy. Staňte se hvězdou každé sezóny s našimi batohy Roka London!            

City vs. City/Rains vs. Herschel móda do města

City vs. City/Rains vs. Herschel móda do města

 

               V dnešním článku jsme pro vás připravili porovnání dvou elegantních městských batohů od značek Rains a Herschel Supply Co. Dozvíte se, jaké jsou výhody a co stojí za vznikem stylového batohu.

 

               Rains je Skandinávská značka, která vznikla v roce 2012. Je opřená o styl v dešti a vytváří vodotěsné designy ovlivněné jednoduchostí a funkčností. Tkanina je spojena pomocí ultrazvukového svařování, což zajišťuje kvalitní a vodotěsné výrobky. Veškeré kování, zipy a ověsy jsou navíc navrženy a vyrobeny z materiálů optimalizovaných pro podmínky ve vlhkém prostředí. Městský batoh Rains City backpack je vyráběn v 5 barevných provedeních.

              

Parametry:

 • Vnitřní menší zipová kapsa na drobnosti
 • Zadní zipová kapsa + 2 boční kapsy
 • Objem: 12,6 l
 • Rozměry: 42 x 25 x 12 cm
 • Hmotnost: 620 g
 • Materiál: 50% polyurethan, 50% polyester
 • Přihrádka na 13" notebook
 • Vodní sloupec: 8 000 mm

 

Vzali jsme batoh do města a otestovali jej. Jedna z největších výhod je, že opravdu nepromokne. Je elegantní a hodí se spíše k formálnímu oblečení. Výhodou je, že je také naprosto uzavíratelný a u zipů je šev, který zabrání protečení vody přes zip. Batoh je z větší části pogumovaný a ve spodní části je potažený látkou. Uprostřed přední části je vyryté logo Rains. Po stranách jsou dvě kapsy, kde si můžeme umístit například láhev s pitím. Na zadní straně je malá kapsa na zip, kde lze schovat peněženku nebo nějaké cennosti. Popruhy na záda jsou středně velké velikosti, z vnitřní strany jsou potažené látkou a z vnější strany jsou pogumované, zabrání to tedy nepříjemnému odírání na ramenou. Uvnitř batohu je dostatek prostoru o objemu 12,6 litrů, dále se uvnitř nachází kapsa na notebook o velikosti 13" a menší kapsa na zip na drobnosti.

 

 

Herschel je kanadská značka, která byla založena v roce 2009 bratry Jamie a Lyndon Cormack, název dostala podle stejnojmenného města, kde vyrůstali. Je to designová značka, která vyrábí kvalitní výrobky s ohledem na detail. Batoh je vyráběn ve 13 barevných provedeních.

 

Parametry:

 • Prostorná hlavní kapsa
 • Zapínání na cvoček
 • Vnější zipová kapsa
 • Nášivka s logem nad spodním lemem
 • Materiál: 100% polyester a koženkový řemínek
 • Rozměry: 36 x 32 x 13 cm
 • Objem: 14 l
 • Hmotnost: 480 g

 

Tento batoh jsme také podrobili testu ve víru města. Batoh je elegantní a hodí se k různým outfitům. Městský batoh City Mid-Volume se vyznačuje klasickým skautským vakem a skrytou kapsou na zip. Na přední straně je na pravém dolním rohu vyšité logo Herschel. Zapínání je řešeno magnetickým uzávěrem s kovovou sponou, která je dominantou celého batohu. Podšívka je z proužkované textilie v červeno bílé barvě, což je hlavní indikátor značky Herschel. Jedinou nevýhodou podle nás je, že je hlavní zapínání pouze na kovovou sponu a je tedy snazší se do něj dostat, proto doporučujeme si batoh více hlídat.

 

Vizuálně se zdá, že je batoh od značky Rains menší a užší, než batoh od značky Herschel. Velikostně jsou si ale opravdu dost podobné. Shodli jsme se na tom, že oba batohy jsou osobité a podtrhnou styl každého z nás. Oba batohy můžete zakoupit na našich webových stránkách www.bagisimo.cz.

 

Dámský šátek zahřeje i zvýrazní Váš outfit

Šátek už dávno nepatří mezi kult postarších babiček na vesnici. V dnešní době má právě opačný efekt – stylově podtrhne outfit moderní ženy v jakémkoli věku. E-shop Bagisimo.cz Vám nabízí rozmanitou nabídku moderních dámských šátků v kvalitním provedení. Šátek nejen příjemně zahřeje, ale rovněž se stane součástí Vašeho, nejen zimního, outfitu. Jen vybrat barvu a materiál…

Plno barev, jemná viskóza a ruční práce

Tyto tři vlastnosti charakterizují naší nabídku dámských šátků. Vybrat si můžete z mnoha barevných provedení od jednobarevného růžového či zeleného šátku až po decentní vzory nebo motivy. Což takhle šátek s lososovým či květinovým motivem? Vsadit rovněž můžete na sytě žlutou barvu nebo na jemné proužky. Šátky z naší nabídky mají mnoho podob a každá žena si jistě najde šátek, který si jí bude líbit a bude doplňovat nejen bundu v zimě. Zpracování z kvalitní viskózy společně s poctivou ruční prací zajišťuje nejen měkkost a příjemný materiál na dotek, ale též pocit z poctivosti ruční práce. Některé šátky z naší nabídky jsou vyrobeny z jemné bavlny, která ještě více zahřeje Váš krk. Zda je lepší viskóza či bavlna, se nedá jednoznačně odpovědět. Nápovědou může být pouze to, že šátek z viskózy působí lehčeji a vzdušněji, naopak bavlna lépe zahřeje. Vyzkoušejte oba! Jeden třeba na jaro a podzim a druhý k zimní bundě.

Dámské šátky od designových matadorů Roxy a Rayflector

Nabízíme Vám šátky od módních designových nadšenců – společností Roxy a Rayflector. Obě společnosti jsou zaměřené na výrobu šátků, šál i dalších módních doplňků a součástí. Jsou zárukou prověřené kvality. Mezi dámskými šátky tak najdete takové, které prošly rukami zkušených návrhářů. Elegantní provedení, decentní sjednocení barev a vysoce kvalitní viskóza či bavlna – to vše spojuje tyto slušivé šátky. Vyjít ven v šátku rozhodně neznamená, že již máte na šátek věk, ba naopak, bude slušivou součástí outfitu každé ženy v každém věku. U všech šátků najdete rozměr délky a šířky pro snadnější výběr.

Šátek kusem Vašeho stylu

Moderní dámský šátek se tak stane nedílnou součástí Vašeho stylu. Barevně zvýrazní outfit a doplní jej. Ať již zvolíte tlumenější nebo jasnější odstíny barev, zcela jistě v něm najdete kus svého osobitého stylu a působivý módní doplněk.