Facebook
Google

Bagmag

Bagmag je magazín, kde najdete praktické informace k našim módním doplňkům, ale i k dalším módním trendům. Praktické rady Vám budeme přinášet každý týden. Kromě toho zde můžete najít i módní a osobní blog zakladatelů Bagisimo.cz. Osobní postřehy z práce v módním průmyslu a obchodu jako takovém v syrovém podání.

 

 

31.1.2017
Rady a tipy: Jak si vybrat batoh do města nebo na cesty?

Jak vybrat batoh na ty správné účely? Než začnete vybírat batoh ať už dámský, pánský nebo dětský projděte si v hlavě k čemu ho vlastně budete používat. Každý z vlastní zkušenosti víme, že vybrat batůžek do školy je něco jiného než vybírat batoh na delší výlety do přírody či low-cost cestování. Velmi důležité pro Vás bude, aby Vašeho syna neboleli z nošení batohu záda po několika sta metrech chůze, aby se dal použít třeba i jako příruční zavazadlo na víkendovou dovolenou. V tomto článku Vám poradíme jak se rozhodnout správně a ušetřit si tak, problémy spojené se špatným výběrem. Napíšeme si nejdříve pár bodů podle, kterých se můžeme rozhodovat:  

 

Na co batoh budu používat a kam budu batoh nosit?  

Zde máme několik základních pojmů na co se dá batoh používat. Jako první se dá vyřadit kategorie batohů na cesty, které pak můžeme dále dělat. Poté batoh na krátkodobé užívání, jako jsou cesty do školy nebo do práce či na kroužek Vašeho dítěte. Dále pak máme batoh na jednoduché sportovní aktivity a výlety. 

a) Batoh na cestování a dlouhodobější výlety - turistický batoh
První co by Vás u takového batohu mělo zajímat je výztuž nebo-li polstrované ramenní popruhy, které Vám zaručí, že vaše záda zůstanou nebolavá a ramena nezničena. Představte si, že byste vyrazili třeba na víkend do Krkonoš a vzali si sebou nepohodlný batoh, který nemá ramenní polstrování, tak to byste si hodně rychle uvědomili, kde jste udělali chybu. Další co by Vás mělo zajímat je, aby byl batoh odolný proti vodě a nepromokl ihned při prvním slabějším deštíčku. Výborné je také myslet, na obsah batohu. Při hledání si dejte pozor na litry (tak se označuje obsah batohů). Ideální objem batohu na cesty je od 20L do 30L, uvnitř již pohodlně zabalíte věci na 2-3 dny, větším objemem se již batohům říká "krosna", které ovšem spadají do jiné kategorie. 

Výborné turistické batohy lze brát i velice populární Little America, od Kanadského výrobce Herschel, který má na svědomí nepromokavé batohy, které byli zprvu určené pro cestování v nehostinné severoamerické přírodě. Ideální jest pro zabalení oblečení na několik dnů, jídla a dalších nezbytných věcí pro víkend na cestách. 

2017-01-31 (4)
zdroj: https://www.instagram.com/p/BN_ubJdhHs4/?taken-by=bagisimo 

 

b) Batoh do školy nebo do práce - školní batoh
Ano, i vybrat školní batoh pro své děti, dělá občas problém. Sami studenti základních, středních nebo vysokých škol mají na své batohy do školy speciální požadavky. Už nechtějí jen plynout s davem, ale chtějí něco co kromě školních věcí budou batoh používat i na notebook nebo na svoje oblíbené knihy. Musíte jim tedy nabídnout varianty méně objemného batohu, který se ovšem dá bez problému zvětšit a dát do něj další potřebné a někdy i nepotřebné věci: viz. obrázek
                         

                                                                       2017-01-31 (3)

zdroj: www.pinterest.com

c) Batoh do města - městský batoh
Představte si, že jdete s přáteli posedět na náplavku, dát si jeden cider v lahvi. Léto je v plném proudu a vy jim chcete ukázat fotky ze své dovolené na svém Ipadu. Ideální příležitost, pro městský batoh menších rozměrů. Módní trend z Berlína, který vtrhl do našich měst a městeček v plném proudu neutichá, ba naopak. Víc než dříve teď můžete vidět lidi všech generací, kteří na sobě mají právě tyto malé stylové batůžky. Tyto batohy jsou menších objemů a to kolem 10-15L, avšak úplně bohatě postačí účelům, pro které byli vyrobeny. 

Dnes tomu bude již 2 roky co se na trhu objevili tyto skvosty, kterým jsou Herschel Post. Batohy do města a batůžky určené pro menší výlety. Bez problému do nich dáte i menší notebook a k tomu ještě svačinu s mikinou a ještě přitom budete s batohem vypadat stylově. 

9ea88e49d0fff6918933e107e7b0e0ef
zdroj: https://www.bagisimo.cz/batoh-herschel-post-13-tmave-modry/

d) Batoh pro běžné nošení
Milujete batohy a nemůžete bez něj být? Berete si svůj batoh opravdu všude a chcete přitom vypadat opravdu cool? Máme pro Vás jasný úkol. Nerozmýšlejte se ani minutu a čtěte tento odstavec, je věnován právě Vám. Možná už Vám někdo říkal, že jste tak trochu jako hipster, ne to se snažíte jen mít ty nejlepší stylové kousky. Možná moc lidí nechápe, že si berete batoh i na věci, na které by například ostatní ženy použili kabelku a nebo naopak by kluci pro věci na fotbalový trénink použili spíš tašku do ruky. 

Bavíme se tady o univerzálních batozích, které jsou určeny k tomu, že budou sloužit jako dva v jednom. Máte menší batoh a rázem se z něj jako zázrakem, stane velký batoh, který bude i tak vypadat opravdu cool. Obsahuje-li speciální kapsu na notebook a další úložné prostory máte pak vyhráno. Váš přítel pro každý den je zřejmý a stává se jím batoh značky Ucon Acrobatics. Právě tyto batohy tvořili designéři z Berlínské metropole. Vícero lidí zapojených do místní kultury vyrobilo něco, co je prostě dokonalé a hlavně unikátní batoh. Podívejte se sami: 

kasper-rucksack-dark-grey-thumb2x

  

Pro koho je batoh určen? 

zde máme klasické rozdělení dle pohlaví a to, zda je batoh určen pro pány, dámy a nebo děti. Každý typ batohu má svá specifika a proto je dobré se zamyslet při výběru batohu pro koho je určen a kdo ho bude využívat. 

 

1) Dámský batoh

V několika posledních letech se rozmohla vášeň pro nošení dámských baťůžku a batohů. Jak ovšem vybrat ten nejlepší právě pro ní? Určitě bychom měli dávat pozor na střih, barvu a také využití. Bude se baťůžek nosit například do města, do školy a nebo na výlety? Dále bychom neměli zapomínat, na barevnou sladěnost z ostatními věcmi z našeho šatníku. Každá žena má ráda, když jí její batoh bude ladit s celým outfitem. Nabízí se zde například Herschel City nebo Herschel Retreat, které jsou svými rozměry menší, ale zároveň i stylově zbarvené. V poslední době se dostáva k oblibě také značka Ucon Acrobatics a její batohy Oskar či Hendrik. 

2) Pánský batoh 

Pánský batoh je dnes již velkou klasikou. Víme, že se nosil i desítky let nazpět a je téměř jisté, že v módě bude i za dalších několik desítek let do budoucna. Pánové batoh můžou používat ke sportu, ale i do práce či nosit jako módní doplněk. K dispozici mají na výběr z velké škály sportovních batohů, které nabízí například značka Quiksilver, ale i módních typu Ucon Acrobatics, kde jejich batohy můžeme zařadit z hlediska funkčnosti, kvality a designu k těm top produktům ve své kategorii. Dnes již tedy není náhodou, že v ulicích potkáváme mnoho můžu i v kabátu či obleku, kteří například nosí kožený batoh od značky Sammons a jiných. 

3) Dětský batoh 

Co se týče této kategorie, tak bychom v první řadě měli myslet na pohodlí dětí a funkčnost či praktičnost dětského batohu. Důležité je tedy mít na paměti, že popruhy batohu by měli být polstrované, aby děti neboleli záda. Tento druh batohů se bude nosit převážně do školy či na dětské kroužky a tréninky. Dnes si již i ty nejmenší děti rádi vybírají barvu sami a chtějí se líbit svému okolí včetně doplňku jako je jejich dětský baťůžek. Takový batoh Herschel Post či Heritage  je krásnou alternativou pro děti a jejich přání. 

19.11.2016
Jak vybrat pánskou tašku?

Většina z pánů dumá nad tím, jak správně vybrat kvalitní pánskou tašku. Už dávno neplatí, že by pánská taška byla jen obyčejný módní doplněk. Jedná se o věc, která s Vámi musí růst. Taška Vám může dělat společnost i v kariérním postupu. To znamená, že při výběru je potřeba se soustředit na to, že předpokládaná doba nošení je až několik let a Vy se svojí taškou tak usednete do ředitelského křesla. Ponaučme se z této situace a nepřemýšlejme tedy zda utratit o pár korun více, protože by byla škoda, měnit svojí pánskou tašku již po prvním povýšení. Svatý grál každého gentlemana už máme vyřešený, teď už jen, jak ho správně vybrat?

 

448568510_040

1) Velikost – lze to shrnout tak, že záleží na požadavcích, co v dané tašce chci nosit. Má sloužit například jen pro notebook a zápisník? Můžeme hledat jen mezi úzkými taškami na notebook. Pokud by se do ní měly vejít ještě například věci do práce, knihy nebo učebnice. Jdeme spíše do kategorie business tašek. Nejideálnější je samozřejmě mít tašky dvě a ty kombinovat dle možností a praktičnosti. S tím hraje roli další bod, a to barva.

2) Barva - pánskou tašku je ideální sladit s business nebo casual stylem. Nejčastěji používanými barvami pánských tašek jsou černá, tmavě šedá, tmavě hnědá a světle hnědá. Vhodné je tašku kombinovat s ostatními módními doplňky nebo hodinkami. Ideální variantou jsou pak tašky dvou barev, které můžete střídat a dokonale tak sladit se svým outfitem.

3) Materiál - už před několika desítky let nazpět bylo rozhodnuto o kůži jako o jednom z nejkvalitnejších materiálů vůbec. Kůže je prostě držák. Při správné péči Vám vydrží mnoho let a opotřebení není tak výrazné jako u koženky. Kůže je také velmi praktická. Dalším doporučeným materiálem může být "plátno" nebo nylon a další, které se na trh dostávají díky stále větší popularizaci volnočasové kultury. Takovéto tašky můžeme například najít u výrobce Ucon Acrobatics.

4) Tvar - v neposlední řadě tu máme podstatný bod a to tvar. Pánská taška může být buď do ruky bez popruhu, ty jsou zvané taky jako "pánská aktovka", anebo klasické pánské tašky s popruhem. U většiny produktů ovšem naleznete obojí varianty a to tašku s odepínacím pruhem, který ale lze i nastavit. Pokud jste si jisti, že tašku chcete výhradně používat jako aktovku na pár drobností do práce a mít jí převážně jako módní doplněk, rozhodněte se pro první variantu.

V každém výběru by měl hrát rozhodující faktor osobitý styl. Nechte se si v obchodě určitě poradit, ale dejte na svoji úvahu. Vy sami nejlíp víte, jak pánskou tašku budete využívat. Představte si Váš normální pracovní den a podle toho se rozhodujte. My přejeme hodně štěstí a zde se můžete podívat na naše bestsellery:

 

248204151

 

21.10.2016
Rady a tipy: Co znamená Saffiano kůže a jak se o ni starat.

         Dostala jsem kabelku s kůží Saffiano, jak se o ni mám starat a co je vlastně zač?

Jedná se o velice oblíbený dotaz v mnoha internetových diskuzích a my jsme tu s odpověďmi. Takzvaná safiánová kůže se začala používat před několika lety. Původně s ní přišla ikonická módní značka Prada, jejíž kabelky se jako první staly doslova nezničitelnými. Pokud se domníváte, že je Saffiano speciální druh kůže, tak vás musíme zklamat. V celém procesu výroby nejde pouze o druh kůže, ale primárně o její samotné zpracování. Kůže Saffiano je vyrobena z teletiny a následným tepelným zpracováním je do ní vyražen diagonální vzor a citlivě zapracován vosk, který produktům přidává onu jedinečnost v jejich nezničitelnosti. Velmi dlouho tedy trvá, než kůže změkne a vytvoří si uníkátní texturu, a proto je výroba takových módních doplňků jako kabelek nebo peněženek nákladnější.

is-saffiano-leather-waterproof

Výroba takovýchto produktů je sice časově náročná, ale výsledek ovšem stojí za to. Kabelky jsou díky tomu víceméně voděodolné a to hlavně kvůli vrstvě vosku, který před tímto jevem kabelku chrání kabelku. Další nespornou výhodou může být, že peněženky a kabelky jsou odolné proti škrábancům nebo oděrkám. Můžeme říci, že si kůže kolem sebe vytvořila jakési pouzdro. Ovšem je zapotřebí se o ni také příkladně starat. A jak to co nejlépe udělat?

  • Po nákupu použijte krém, ideálně s bavlněným hadříkem a očistěte kabelku krouživými pohyby.
  • Krém nechte minimálně 30 minut působit a poté kabelku naimpregnujte.
  • Při zašpinění doporučujeme otřít kabelku vlhkým hadříkem.
  • Minimálně jednou za měsíc je ideální kabelku natřít krémem, aby nevysychala.
  • Při větším poškození kabelky přenechejte její opravu odborníkovi.
  • Kabelku nesušte u velkého zdroje tepla (topení) v případě zmoknutí.

Pokud by se Vám kabelka z kůže Saffiano zalíbila můžete si vybrat nějakou z našich kousků:

                              FLORENCE BAGS za 1399 Kč

2116 21252119
                  

                  

Save

Save

Save

Save

Save

Save

18.10.2016
#1 BLOG - potřebuji originální batoh Máro!

    

        Tak přesně tuto otázku jsme si pokládali, když jsme chodili po obchodním centru a prolézali stovky obchodů. Znáte ten pocit, když někam přijdete a vidíte oblečení nebo módní doplňky, které má půlka vaší třídy, kolegů z práce nebo kamarádů. Bylo zrovna před Vánocemi a Mára se zrovna vrátil z práce v zahraničí. Neměl moc představy, co bude dál, ale možná už v ten moment se mu v hlavě rýsoval tajný plán. Naopak já měl v tu dobu za úkol sehnat originální černý batoh pro svoji ségru k Vánocům. Všude zástupy lidí a v nákupácích vedro jak na Ibize. Totální frustrace nás donutila se zastavit a sednout si k jednomu pivu. Povídáme, povídáme a já zase spustil: Potřebuji originální batoh, Máro. Ten už to asi nevydržel a najel mi na telefonu na stránky značky Ucon Acrobatics, kterou jsem předtím nikdy neviděl. Začal jsem listovat aktuální podzimní kolekcí a říkal jsem si, proč jsem o tomto brandu nikdy neslyšel, když mají takové bágly. Ptám se tedy Máry, jak se o ní dozvěděl a co je zač.

 

 ucon-acrobatics-banner

 

        

Jak už to u většiny těchto příběhů bývá, značku Ucon objevil Mára v zahraničí, když byl v Německu na jednom veletrhu s módními doplňky a tam stál stánek, který se jmenoval "Uconisti". Vysvětloval, že se jedná o dva kamarády Jochena Smudy a Martina Fussenegger, kteří před několika lety milovali design a módu tak moc, až se rozhodli vytvořit vlastní módní značku zaměřenou na módní doplňky. No nic, abych se vrátil zpátky k tomu batohu, jeden jsem si objednal i pro sebe, když byly ty Vánoce. Co bylo podstatnější, tak se mi druhý den svěřil Mára se svým nápadem založit si e-shop. Nejdřív jsem mu to začal klasicky vymlouvat, že jich je už hodně a nemá to smysl, ale smáznul mě jedním dechem. Kamaráde a řekni mi, kolik z nich tady nabízí značky jako Ucon. Okey, to byl důkaz, že to může mít smysl. Mára nyní již třetím rokem buduje e-shop Bagisimo.cz s originálními kousky, které se líbí i jemu samotnému. Mára nezačal s obrovskou investicí, ale postupně a hlavně se zápalem.

 

A proč to píšu vlastně já? Není to tak dlouho, co jsem měl ještě práci v úplně jiném oboru. Zaujetí k marketingu a obchodu mě neustále táhlo. V jeden letní večer jsme seděli s Márou na pražské náplavce a kecali o facebooku a instagramu. Domluvili jsme se, že mu s tím trochu pomůžu. Nicméně jak šel čas, začali jsme zjišťovat, že je zapotřebí udělat mnohem více práce. Následovala výpověď v práci a nastartování něčeho co má mnohem větší smysl. Dáváme do toho všechno. Smysl je jasný, a to hledat a přinášet jedinečné módní doplňky, batohy, hodinky a kabelky. Teď je na nás vám dát o nich vědět. S našimi zápisky se tedy budete moci potkat každý týden no a příště vám snad napíše pár řádků i Mára (ne, on není moc na psaní). Hezký den Jonas

Pokud byste neměli dost, můžete si přečíst náš příběh a nebo si vyberte Váš originální batoh.

 

         Batoh HAYDEN 15"                   Batoh ISKOT 15"                    Batoh EATON 15"                 Batoh BRADLEY 15"

27232633-226932699

https://www.bagisimo.cz/znacka/ucon-acrobatics/

Ucon-fb

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem