DOVOLENÁ .. kufr VS cestovní taška

To je otázka do pranice. Vyplatí se vám cestovat pohodlněji s taškou nebo běžným cestovním kufrem? Pojďme si říct pro a proti. Cestovních kufrů dnes existuje celá řada, ať už jde o již zmíněné skořepinové kufry či odlehčené látkové varianty, s kolečkama i bez koleček. Za nás z bagisima má jeden nedostatek. U kufru je absence jakéhokoli popruhu. Kufr má buď madlo nebo vysouvací držák, pokud mluvíme o kufru na kolečkách, ale i kdybyste sebevíc chtěli, na záda si ho prostě nehodíte.. 

Proto se v dnešním článku zaměříme na cestovní tašky a dáme vám super tip, jaký zvolit ten nejlepší. :)
Co všechno by ale měla taková cestovní taška obsahovat a splňovat? I cestovní tašky se dnes dají sehnat s kolečkama, je to však must have pro pohodlné cestování? S kolečkama bude manipulace s vaším zavazadlem bezproblémová, pokud si tašku ale budete chtít vzít na záda, mohla by vás kolečka tlačit a pěkně znepříjemnit začátek dovolené. Další nevýhodou je to, že kolečka dost ovlivní rozměr tašky. Obyčejnou tašku jednoduše "smrsknete" a máte vyhráno!

Jak už jsme se dříve zmínili, cestovní tašky mají oproti kufru velkou přednost, a to popruhy. Máte mnohem více variant, na jaký způsob tašku ponesete. Na zádech? V ruce? Pokud je taška těžší, jednoduše ji chytnete s kamarádem každý za jedno ucho a je to! Spousty cestovních tašek má již variabilní popruhy, a tak je cestování o to pohodlnější. 

Dalším kritériem je vnitřní členitost, což není výsadou každého kufru. Na trhu je mnoho tašek, které jsou rozdělené na více částí, a tak se vám nemůže stát, že se vaše špinavé prádlo smíchá s tím čistým. Dále jistě oceníte oddělenou kosmetiku, obuv a další věci. Rovněž jsou důležité boční kapsy na drobnosti. Každý jsme alespoň jednou v životě zažil tu nepříjemnou zkušenost, že se snažíte najít peněženku uprostřed haldy věcí a takový cestovní pas vytahujete a znovu uklízíte několikrát. 

Takovým příjemným bonusem je nepromokavý materiál, ze kterého je samotná taška vyrobena. Nejlépe je se dívat po polyuretanu či polyesteru. Tento typ materiálu najdete například u známé značky Rains. Jak už samotný název napovídá, na nepromokavost je tato značka expert.

Posledním důležitým aspektem při výběru cestovní tašky je zcela jistě její rozměr. Na týdenní dovolenou pojedete s jiným zavazadlem, než když kdybyste šli na trénink. Ano, spousta lidí využívá cestovní tašku jako sportovní. Dobrou zpávou je, že cestovní tašku nemusíte nikdy naplnit celou, jednoduše se smrskne, což se vám u klasického kufru nestane. 

Ale jakého favorita vybrat...?

Za nás je top taška Rains Weekend bag. Jak už název napovídá, s taškou na víkendových výletem neuděláte chybu. Díky jeho velkému objemu (44 litrů) s ní můžete odjet i na týdenní dovolenou. Taška má popruhy, takže si ji lehce hodíte na rameno či záda a můžete vyrazit. Jeho nepromokaý kabátek vás nikdy nenechá ve štychu při nepřízni počasí. No a jako bonus máte multifunkční a designovou tašku, se kterou se v davu neztratíte. Tak kam to bude? :)