ZPÁTKY DO ŠKOLY!

Školáci a studenti se vracejí do škol a to znamená stylový a hlavně funkční batoh! Co by měl správný školní batoh splňovat? to se dozvíte v našem článku. :)

POLSTROVANÁ ZÁDA

V první řadě by měl být batoh vybaven polstrovanými zády a nastavitelnými popruhy. Turistické batohy, které většinou nemají potřebnou oporu, z výběru rovnou vyřaďte. Pro školáky a studenty jsou ideální pouze speciální školní nebo studentské batohy. Takové, které mají pevná, anatomicky tvarovaná záda a polstrované popruhy. Popruhy navíc musejí být nastavitelné, aby bylo možné váhu rovnoměrně rozložit.

VYZTUŽENÁ KAPSA NA NOTEBOOK

Pro studenta v dnešní době je notebook naprostá nezbytnost a proto by měl mít v batohu své vlastní místo. Vyztužená kapsa notebook chrání před zničením a tlumí nárazy. Tuto výbavu nabízí např. Herschel nebo Ucon acrobatics. 

DOBŘE ČLENITÝ VNITŘEK

Školní i studentský batoh by měl mít dostatek úložného prostoru. Výhodou je pevné nepropustné dno, kapsa na láhev s pitím, dostatečně široké držadlo pro pohodlné přenášení batohu v ruce a prostor pro jmenovku. Tyto prvky výrazně zlepšují použitelnost a funkčnost batohu.

VODOODPUDIVÝ MATERIÁL

Batoh by měl být vyroben z takového materiálu, aby odpuzoval vodu, ale třeba i prach, kterého je ve škole někdy docela požehnaně. Tuto ochrannou funkci rovněž nabízí batohy značky Ucon Acrobatics. Velmi oblíbeným modelem do školy je Karlo Original. Batoh by taktéž měl mít co nejmenší hmotnost, proto se snažte vybrat co nejlehčí model.

REFLEXNÍ PRVKY

Myslete na to, že za tmy vidí řidič chodce s reflexními doplňky na 10násobně delší vzdálenost než bez nich. Vhodné jsou proto výrazné barvy nebo reflexní plochy. Díky nim budete mít jistotu, že je školák dobře vidět i za zhoršených světelných podmínek.

HLAVNĚ DESIGN!!!

Design je často to první, o co se lidé, kteří řeší, jak vybrat školní batoh, zajímají. Styl a provedení jsou samozřejmě důležité. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem podle našich zkušeností se nejpozději za rok okouká. Školní batoh je produkt, který Vaše dítě bude používat téměř denně. Proto mu i kvalitní a atraktivní design musí přinášet radost.

KARLO UCON ACROBATICS

Pro vysokoškoláky tu na první školní den, ale i všechny následující, máme Karlo od značky Ucon Acrobatics. Co na něm oceníte je jeho variabilita v objemu. Díky roll-up systému jednoduše vyrolujete nebo srolujete límeček a máte objem batohu podle svých potřeb. Nadčasový design batohu pomůže zapadnout mezi spolužáky a neutrální barvy ho sladí se zbytkem tvého outfitu. Kapsa na notobook s dalšími kapsičkami jsou samozřejmostí.