Jak vybrat správnou tašku přes rameno?

Pánská taška je již zcela běžnou součástí pánského šatníku. Skvěle doplní outfit muže, ale má také mnoho funkčních vlastností a nabízí všestranné využití. Jak se ale v široké nabídce pánských tašek vyznat a vybrat tu správnou? Taška přes rameno zdaleka nekončí brašnou na váš notebook. Její využití je daleko širší. Pojďme si společně o nich něco říct. 

Taška přes rameno má celou řadu využití, což je jejím velkou výhodou. Svou pracovní tašku na laptop využijete na schůzku do kavárny, běžně do práce i na pochůzky městem. Jiné tašky přes rameno zase najdou využití pro sport a cestování. Často to lze zkombinovat a nemusíte tak kupovat vícero druhů brašen.

Během výběru se zaměřte na pohodlí, které vám bude moci taška nabídnout. Hlavním prvkem jsou ramenní popruhy a ucha tašky. Popruhy by měly být dostatečně široké, aby se vám nezařezávaly do ramene. Samozřejmostí je pak nastavitelnost jejich délky pro pohodlné nošení. Ucho tašky by mělo být vyrobené z příjemného neklouzavého materiálu.

Také nezapomeňte na kování, zahrnující zipy, zámečky a spony. U kvalitních a ověřených značek jako např. Sammons nebo Herscel máte jistotu pečlivého provedení. Pozornost zaměřte též na materiál podšívky. Pánská taška by pro vás měla být především komfortní a stát se bezpečným úkrytem pro vaše věci.

Dalším neméně důležitým prvkem, na který byste měli klást důraz při výběru tašky, je váš styl oblékání. Tašku je tedy vhodné vybírat podle barvy oblečení. Pro příklad, pokud nosíte černé oblečení, černá saka či kalhoty, volte spíš černé pánské tašky nebo tašky tmavších barev. K modrým oblekům či džínům se naopak hodí hnědé kožené tašky. Také dodržujte pravidlo, že taška by měla mít stejnou barvu jako obuv.

Pánská crossbody taška

Crossbody tašku nosíte přes tělo, respektive šikmo přes rameno. Takové tašky jsou velmi pohodlné a praktické. Můžete je naplnit i těžším obsahem a budou se vám pohodlně nosit. Podstatná je velikost tašky, nosnost, délka a také kvalita ramenního popruhu. Ramenní popruh by měl být široký, aby zajistil pohodlné nošení, a také by měl být dostatečně dlouhý, abyste mohli tašku přehodit křížem přes tělo. Z našeho eshopu vám nabízíme celou škálu značek jako Herschel, Quiksilver a Rains. Díky tomu muži nebudou lovit drobnosti a doklady po kapsách. Taška pomáhá udržovat pořádek a systém, zejména pokud má dobrý vnitřní organizér.

A na co myslet při výběru tašky?

V první řadě je dobré si říct, k čemu budete tašku potřebovat, na jakou příležitost ji budete nosit. Hledáš elegantní aktovku do práce, pohodlnou brašnu na notebook do školy nebo dámskou tašku na pochůzky městem?

Na velikosti záleží

Je jasné, že objem brašny se odvíjí od již zmiňovaného účelu. Na týdenní cestování si pravděpodobně vezmeš 40 litrovou tašku, zatímco do práce ti postačí taška s kapsou na notebook a cennosti, tj. cca do 10 až 15 litrů objemu.

Materiál a kvalita

Když znáte účel a objem svého kousku, zaměřte se na materiál, ze kterého chcete mít tašku ušitou. Toužíš po pravé kůži, nebo sáhneš spíše po eko umělé kůži? Ostatně se jedná o nejčastěji využívaný materiál na trhu vzhledem k praktičnosti a nízkým nárokům na péči o tuto kůži. Nevadí ji totiž ani namoknutí. V neposlední řadě je cenově dostupná téměř pro každého.

Nastavitelný popruh

Je dobré si ověřit, zda má taška velikostně nastavitelný popruh a zda-li je polstrovaný. Některé tašky mají tento popruh odnímatelný a můžeš ji pak nosit v ruce za ucho, jako například Rains Weekend Bag.

Detaily

Jsou to právě takové detaily, jako je řešení zapínání na tašce, reflexní prvky nebo integrovaná pláštěnka, co dělá tašku taškou.

V dnešní době je spousta možností vybrat si zapínání, které vám bude nejvíc vyhovovat. Ať už magnetky, řemínky či cvočky. Integrovaná pláštěnka je fajn, tedy pokud jste si nevybrali tašku od značky Rains, která je sama o sobě pláštěnkou. :)