Rady a tipy: Jak si vybrat batoh do města nebo na cesty?

Jak vybrat batoh na ty správné účely? Než začnete vybírat batoh ať už dámský, pánský nebo dětský, projděte si v hlavě k čemu ho vlastně budete používat. Každý z vlastní zkušenosti víme, že vybrat batůžek do školy je něco jiného než vybírat batoh na delší výlety do přírody či low-cost cestování. Velmi důležité pro Vás bude, aby Vašeho syna nebolela z nošení batohu záda po několika sta metrech chůze, aby se dal použít třeba i jako příruční zavazadlo na víkendovou dovolenou. V tomto článku Vám poradíme jak se rozhodnout správně a ušetřit si tak, problémy spojené se špatným výběrem. Napíšeme si nejdříve pár bodů, podle kterých se můžeme rozhodovat, abychom si zvolili ten správný batoh:  

 

Na co batoh budu používat a kam budu batoh nosit?  

Zde máme několik základních pojmů na co se dá batoh používat. Jako první se dá vyřadit kategorie batohů na cesty, které pak můžeme dále dělat. Poté batoh na krátkodobé užívání, jako jsou cesty do školy nebo do práce či na kroužek Vašeho dítěte. Dále pak máme batoh na jednoduché sportovní aktivity a výlety. 

a) Batoh na cestování a dlouhodobější výlety - turistický batoh
První co by Vás u takového batohu mělo zajímat je výztuž nebo-li polstrované ramenní popruhy, které Vám zaručí, že vaše záda zůstanou nebolavá a ramena nezničena. Představte si, že byste vyrazili třeba na víkend do Krkonoš a vzali si sebou nepohodlný batoh, který nemá ramenní polstrování, tak to byste si hodně rychle uvědomili, kde jste udělali chybu. Další co by Vás mělo zajímat je, aby byl batoh odolný proti vodě a nepromokl ihned při prvním slabějším deštíčku. Výborné je také myslet, na objem batohu. Při hledání si dejte pozor na litry (tak se označuje obsah batohů). Ideální objem batohu na cesty je od 20 do 30 litrů, uvnitř již pohodlně zabalíte věci na 2-3 dny, větším objemem se již batohům říká "krosna", které ovšem spadají do jiné kategorie. 

Výborné turistické batohy lze brát i velice populární Little America, od Kanadského výrobce Herschel, který má na svědomí nepromokavé batohy, které byli zprvu určené pro cestování v nehostinné severoamerické přírodě. Ideální jest pro zabalení oblečení na několik dnů, jídla a dalších nezbytných věcí pro víkend na cestách.

 

2017-01-31 (4)
zdroj: https://www.instagram.com/p/BN_ubJdhHs4/?taken-by=bagisimo 

 

b) Batoh do školy nebo do práce - školní batoh
Ano, i vybrat školní batoh pro své děti, dělá občas problém. Sami studenti základních, středních nebo vysokých škol mají na své batohy do školy speciální požadavky. Už nechtějí jen plynout s davem, ale chtějí něco co kromě školních věcí budou batoh používat i na notebook nebo na svoje oblíbené knihy. Můžete jim tedy nabídnout varianty méně objemného batohu, který se ovšem dá bez problému zvětšit a dát do něj další potřebné a někdy i nepotřebné věci, viz ukázka na obrázku níže.

                                                                       2017-01-31 (3)

zdroj: www.pinterest.com

c) Batoh do města - městský batoh
Představte si, že jdete s přáteli posedět na náplavku, dát si jeden cider v lahvi. Léto je v plném proudu a vy jim chcete ukázat fotky ze své dovolené na svém Ipadu. Ideální příležitost, pro městský batoh menších rozměrů. Módní trend z Berlína, který vtrhl do našich měst a městeček v plném proudu neutichá, ba naopak. Víc než dříve teď můžete vidět lidi všech generací, kteří na sobě mají právě tyto malé stylové batůžky. Tyto batohy jsou menších objemů a to kolem 10-15L, avšak úplně bohatě postačí účelům, pro které byli vyrobeny. 

Dnes tomu bude již 2 roky co se na trhu objevili tyto skvosty, kterým jsou Herschel Post. Batohy do města a batůžky určené pro menší výlety. Bez problému do nich dáte i menší notebook a k tomu ještě svačinu s mikinou a ještě přitom budete s batohem vypadat stylově. 

9ea88e49d0fff6918933e107e7b0e0ef
zdroj: https://www.bagisimo.cz/batoh-herschel-post-13-tmave-modry/

d) Batoh pro běžné nošení
Milujete batohy a nemůžete bez něj být? Berete si svůj batoh opravdu všude a chcete přitom vypadat opravdu cool? Máme pro Vás jasný úkol. Nerozmýšlejte se ani minutu a čtěte tento odstavec, je věnován právě Vám. Možná už Vám někdo říkal, že jste tak trochu jako hipster, ne to se snažíte jen mít ty nejlepší stylové kousky. Možná moc lidí nechápe, že si berete batoh i na věci, na které by například ostatní ženy použili kabelku a nebo naopak by kluci pro věci na fotbalový trénink použili spíš tašku do ruky. 

Bavíme se tady o univerzálních batozích, které jsou určeny k tomu, že budou sloužit jako dva v jednom. Máte menší batoh a rázem se z něj jako zázrakem, stane velký batoh, který bude i tak vypadat opravdu cool. Obsahuje-li speciální kapsu na notebook a další úložné prostory, máte pak vyhráno. Váš přítel pro každý den je zřejmý a stává se jím batoh značky Ucon Acrobatics. Právě tyto batohy tvořili designéři z Berlínské metropole. Vícero lidí zapojených do místní kultury vyrobilo něco, co je prostě dokonalé a hlavně unikátní batoh. Podívejte se sami: 

kasper-rucksack-dark-grey-thumb2x

  

 

Pro koho je batoh určen? 

Zde máme klasické rozdělení dle pohlaví a to, zda je batoh určen pro pány, dámy a nebo děti. Každý typ batohu má svá specifika a proto je dobré se zamyslet při výběru batohu pro koho je určen a kdo ho bude využívat. 

1) Dámský batoh

V několika posledních letech se rozmohla vášeň pro nošení dámských baťůžku a batohů. Jak ovšem vybrat ten nejlepší právě pro ní? Určitě bychom měli dávat pozor na střih, barvu a také využití. Bude se baťůžek nosit například do města, do školy a nebo na výlety? Dále bychom neměli zapomínat, na barevnou sladěnost s ostatními věcmi z našeho šatníku. Každá žena má ráda, když jí její batoh bude ladit s celým outfitem. Nabízí se zde například Herschel City nebo Herschel Retreat, které jsou svými rozměry menší, ale zároveň i stylově zbarvené. V poslední době se dostáva k oblibě také značka Ucon Acrobatics a její batohy Oskar či Hendrik. 

2) Pánský batoh 

Pánský batoh je dnes již velkou klasikou. Víme, že se nosil i desítky let nazpět a je téměř jisté, že v módě bude i za dalších několik desítek let do budoucna. Pánové batoh mohou používat ke sportu, ale i do práce či nosit jako módní doplněk. K dispozici mají na výběr z velké škály sportovních batohů, které nabízí například značka Quiksilver, ale i módních typu Ucon Acrobatics, kde jejich batohy můžeme zařadit z hlediska funkčnosti, kvality a designu k těm top produktům ve své kategorii. Dnes již tedy není náhodou, že v ulicích potkáváme mnoho mužů v kabátu či obleku, kteří například nosí kožený batoh od značky Sammons a jiných. 

3) Dětský batoh 

Co se týče této kategorie, tak bychom v první řadě měli myslet na pohodlí dětí a funkčnost či praktičnost dětského batohu. Důležité je tedy mít na paměti, že popruhy batohu by měli být polstrované, aby děti nebolela záda. Tento druh batohů se bude nosit převážně do školy či na dětské kroužky a tréninky. Dnes si již i ty nejmenší děti rádi vybírají barvu sami a chtějí se líbit svému okolí včetně doplňku jako je jejich dětský baťůžek. Takový batoh Herschel Post či Heritage  je krásnou alternativou pro děti a jejich přání.